![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2019/10/Ζορμπας-1.jpg)
Το 8ο Χορωδιακό Φεστιβάλ πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Δημαρχείου της Κηφισιάς, μια πολύ όμορφη εκδήλωση, όπου η Χορωδία του Δήμου μας έδωσε δυναμικά το καλλιτεχνικό της παρόν με οκτώ ελληνικά τραγούδια.
Την Χορωδία συνόδευε ο εξαίρετος και επί σειρά ετών μαέστρος κος Χρήστος Κουστονίκας. Στο Φεστιβάλ συμμετείχαν ακόμη οκτώ χορωδίες και ήταν αφιερωμένο στο Ν.Π.Δ.Δ. Πολιτισμού & Αθλητισμού “Δημήτριος Βικέλας” του Δήμου Κηφισιάς για την προσφορά του στον Πολιτισμό.
![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2019/10/Χωροδια.jpg)
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Αγίας Παρασκευής κος Βασίλειος Ζορμπάς, παρόντες επίσης ο Πρόεδρος της Δημοτικής Βιβλιοθήκης – Μουσείου Α. Κοντόπουλου κος Νίκος Παναγόπουλος, ο Aντιπρόεδρος του ΠΑΟΔΑΠ ο κος Κώστας Γουργούλης και η Ειδική Σύμβουλος του Δημάρχου κα Μάνια Βλαχογιάννη.
![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2019/10/Χορωδια.jpg)