![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2021/01/Στεγαστρα.jpg)
Με απόφαση της Υπηρεσιακής Γραμματέως του υπουργείου Εσωτερικών Γεωργίας Βαλατσού, που υπογράφηκε την Τρίτη 12 Ιανουαρίου, εντάχθηκε στο Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ», στο πλαίσιο της Πρόσκλησης V, της παρακάτω Πράξης:
«Προμήθεια στεγάστρων στάσεων λεωφορείων» συνολικού προϋπολογισμού 49.989,36€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) με φορέα υλοποίησης τον Δήμο Αγίας Παρασκευής.
Το πρόγραμμα αφορά την προμήθεια εξοπλισμού, κατασκευή, μεταφορά και τοποθέτηση στεγάστρων, για την δημιουργία ή και αναβάθμιση των στάσεων, για την εξυπηρέτηση του επιβατικού κοινού.