![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2020/08/εργασίες-σχολεία-σαρκουλας-ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ.jpg)
Την ολοκλήρωση των εργασιών που πραγματοποιήθηκαν στους αύλειους χώρους των 2ου και 3ου Λυκείου καθώς και των 6ου και 7ου Δημοτικού επιθεώρησε ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Αγίας Παρασκευής Βασίλης Σάρκουλας, την Τετάρτη 5 Αυγούστου.
Ας σημειωθεί ότι οι εργασίες προβλέπουν ανάπλαση και καλλωπισμό των αύλειων χώρων και χρηματοδοτούνται από το πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ».
![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2020/08/εργασίες-σχολεία-σαρκουλας-IMG_3048.jpg)
Κατά τη διάρκεια της παρουσίας του κ. Σάρκουλα στα σχολεία παραβρέθηκαν επίσης η Διευθύντρια του 6ου Δημοτικού Μάρθα Σαμαρά, η Πρόεδρος της Ένωσης Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Μαρία Ξυνογαλά, η Γραμματέας της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φανή Παναγιωτοπούλου και ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεόδωρος Μπουρλιάσκος.
![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2020/08/εργασίες-σχολεία-σαρκουλας-IMG_3046.jpg)